Transport blachodachówki wymaga szczególnej uwagi, jednak przy spełnieniu podstawowych wymogów nie powinien on sprawiać problemów.

Aby uniknąć straty gwarancji należy przestrzegać szczegółowych zaleceń producenta, jednak ogólną zasadą jest, że powierzchnia blachy dachowej musi pozostać nienaruszona. Załadunek to przenoszenie arkuszy pojedynczo, gdyż przenoszenie większej ilości na raz musi skutkować zarysowaniem z powodu tarcia. Tym bardziej należy się wystrzegać przesuwania po ziemi – drobne kamyczki z pewnością uszkodzą warstwę ochronną.

blachodachowka przenoszenie
Poprawny transport blachy dachowej (na podstawie materiałów firmy Blachotrapez)

Nie wolno zapominać, że blachodachówka jest materiałem stosunkowo giętkim i odkształcenia powstałe w czasie transportu mogą się okazać niemożliwe do usunięcia. Dlatego też jeśli arkusz blachy jest dłuższy niż 6 metrów to powinien być noszony pionowo i podtrzymywany co 3 metry.

Jeżeli zamierzamy transportować blachy dachowe samochodem otwartym, to należy je zabezpieczyć przed deszczem, a także zwrócić uwagę by nie przesuwały się w czasie jazdy i nie wystawały poza auto. W razie zamoczenia powinno się ją wysuszyć po dostarczeniu na miejsce.

Do załadunku i rozładunku dobrze jest użyć specjalistycznego sprzętu w postaci wózków widłowych i właściwym rozstawie wideł lub specjalnych pasów.

Jeżeli zajdzie konieczność przycięcia arkusza blachy dachowej to należy pamiętać, że nie wolno do tego używać szlifierek kątowych, gdyż w czasie cięcia powstaje wysoka temperatura niszcząca powierzchnię cynku, a iskry mogą uszkodzić powłokę. Blachodachówkę można przycinać jedynie na zimno nożycami do blachy.

Sklep nasz oferuje darmowy transport na terenie całej Polski po spełnieniu minimum zamówienia. W pozostałych przypadkach transport liczony jest indywidualnie, ale zawsze pozostaje konkurencyjny wobec innych firm.

Zapraszamy do kontaktu!