blachodachówka cena

 

Wbrew pozorom dosyć często występuje sytuacja, gdy zakupiona blachodachówka nie może być od razu zainstalowana na dachu, np. z powodu złych warunków pogodowych, i musi być składowana. Z pewnością nie można jej pozostawić na dworze, gdyż grozi to jej nieodwracalnym zniszczeniem.

Producenci zalecają jej składowanie w pomieszczeniach o stałej temperaturze, pozbawionych wilgoci i przewiewnych. Wahania temperatury i wilgotności mogą prowadzić do powstania kondensacji pary wodnej w przestrzeni między arkuszami blachy.

Pakiety blachodachówki dobrze jest położyć na podporach o wymiarach min 10 x 20 cm rozmieszczonych nie dalej od siebie niż 1 metr. Warto rozważyć zakup specjalnych palet do tego przeznaczonych. Jeżeli paczki składowane są na sobie się oddzielić je listwami. Absolutnie zabronione jest chodzenie po składowanej blachodachówce, a nawet obciążanie jej.

Jeżeli nie dysponujemy pomieszczeniem magazynowym to blachy dachowe powinny być wentylowane i zabezpieczone przed zamoczeniem, na przykład plandeką. Nie wolno ich kłaść bezpośrednio na gruncie.

W przypadku przechowywania dachówek dłużej niż miesiąc od daty dostawy należy rozerwać folię ochronną, gdyż potem możemy mieć problem z jej usunięciem. Poszczególne arkusze blachy dachowej dobrze jest pooddzielać listwami.
Nawet przy zastosowaniu szczególnych środków nie powinno się blachodachówki przechowywać dłużej niż sześć miesięcy od daty produkcji.

składowanie blach dachowych