bklachodachowka Pruszyński

Pruszyński Sp. z o.o. to polska firma, w oparciu o którą powstała Grupa Kapitałowa Pruszyński obejmująca wiele wyrobów budowlanych, w tym blachodachówki, blachy trapezowe.

Firma Blachy Pruszyński rozpoczeła swą działalność w roku 1985 produkując akcesoria blaszane, a już pięć lat później stworzyła linię profilowania blach trapezowych. Kolejy krok to linia profilowania blachodachówki, a następnie dodanie do zbioru elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych.

W roku 1999 Metkol-Pruszyński zaczyna sprzedawać wyroby z metali kolorowych oraz ze stali kwasoodpornej. W tym samym roku zaczyna się współpraca z firmami z Białegostoku i Łodzi. Firma rozwija działalność za granicę i uruchomia oddziały na Litwie.

Rok 2001 to przejęcie przez Blachotrapez firmy Punto (producent wysokiej jakości paneli aluminiowych i stalowych oraz konstrukcji szkieletowych z blachy ocynkowanej i perforowanych narożników aluminiowych do systemów gipsowo- kartonowych). W tym samym czasie uruchomiony zostaje oddział w Krakowie i nawiązana jest współpraca z partnerem we Wrocławiu.

Polmetal Pruszyński zosaje założony na Węgrzech w roku 2002, a także filie w Kielcach i Lublinie. Już w następnym roku głowny zakład produkcyjny zostaje rozbudowany i wyposażony w najnowocześniejszą linie wytwarzającą blachodachówki.

2003 to filia w Gdańsku oraz partner regionalny w Szczecinie Kolejne kroki w rozwoju to powstanie firmy Pruszyński Ukraina i wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością PN/EN ISO 9001:2001.

W roku 2006 do oferty wprowadzone zostają blachy trapezowe T14, T40, T150, T160. Zaraz potem na Białorusi powstaje Polmetal Pruszyński i zakupiona zostaje czeska firma Satjam (stalowe pokrycia dachowe) Podsumowaniem pasma sukcesów jest przyjęcie firmy do Światowej Federacji Dekarskiej IFD.

W 2007 do Grupy Pruszyński włącza się firmy Goran – producent stolarki budowlanej (drewnianej, PVC i aluminiowej) 2008 – rumuńskia firma Viking wchodzi do Grupy Pruszyński. W tym też roku powstaje Centrum Perforacji w Starachowicach. Rok później Extral rozpoczyna produkcję profili aluminiowych.

Po rozszerzeniu działalności na Niemcy ( Polmetal Pruszyński) następuje wprowadzenie powłoki PURMAT, okien dachowych AURA, blachodachówki panelowej ARAD Premium i blachodachówki OPTIMA Arad oraz rozszerzenie oferty o blachodachówkę panelową MODUS Arad.

Obecnie oferta obejmuje:

• materiały do krycia dachów, zaczynając od powlekanych blach płaskich, (alucynkowych i ocynkowanych) a kończąc na blachach dachówkowych falistych i blachach trapezowych,

• zróżnicowane systemy rynnowe, także standardowe i niestandardowe akcesoria,

• materiały do budowy ścian oraz jej zabudowy, tj. panele ścienne ,profile zimnowalcowane, kasety i wiele innych

• panele aluminiowe, sufity oraz akcesoria do systemów gipsowo-

• produkty z metali kolorowych,

• profile aluminiowe

 

Opracowano na podstawie materiałów reklamowych firmy Pruszyński.