Blachotrapez - blachy dachowe
Siedziba firmy Blachotrapez

Blachotrapez to jeden z głownych producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce, oferujący głownie blachodachówki (blachy dachowe), blachy trapezowe i inne. Powstał w 1995 roku ale początki działalności firmy sięgają lat 70-tych i są związane z osobą Jana Luberdy, bowiem w właśnie w roku 1970 powstała firma dekarska założona przez Jana i Teresę Luberda. Początkowa było to krycie dachów dachówkami wszelakiego rodzaju, montaż obróbek i rynien.

Z upływem lat Blachotrapez z firmy dekarskiej zmienił się w produkcyjno-handlową i zaczął dystrybuować blachy stalowych Huty im. Lenina dziś Arcelor Mittal, huty Florian oraz blachy aluminiowe huty Konin.

Początek lat 90′ to zmianę metod działania gdyż podstawowym polem aktywności staje hurtowy handel blachą i produkcja pokryć dachowych. Pierwszy zakład produkcyjny (Ponice) to rok 1922

Już rok później Blachotrapez otwiera pierwszy punkt sprzedaży detalicznej w Sękocinie a w 1995 w Krakowie.

Lata 90′ wieku przyniosły wzrost popularności blachodachówek i tym też spowodowane było powstanie kolejnego zakład produkcyjny w Rabce – Zaboria a tym samym rozszerzenie sprzedaży detalicznej na woj. bielskie i Podhale.

Blachotrapez jako pierwszy wprowadza na rynek alucynk, nowy rodzaj materiału do produkcji blachodachówek.

Następny zakład zlokalizowany został w Sękocinie Nowym pod Warszawą. W tym okresie Blachotrapez posiada już 40 własnych punktów sprzedaży i zaczyna działalność hurtową.

Rok 2004 przynosi rozszerzenie sprzedaży blach dachowych na zagranicę. Początkowo jest to Słowacja (Blachotrapez s.r.o.) gdzie dziś istnieje już 37 punktów sprzedaży..

Kolejne lata to ciągły rozwój i opanowanie kolejnych rynków w Rumuni, Czechach, na Białorusi i na Węgrzech.

W roku 2007 fabryka w Sękocinie zostaje zmodernizowana i poszerzona o nową halę produkcyjną pozwalającą m. in. na produkcję wysokich trapezów inwestycyjnych.

Pod koniec roku 2010 Blachotrapez zmienia formę prawną spółki, a zakłady produkcyjne w południwoej Polsce łączą się w jeden umiejscowiony w Rabce Zaborni.

Dziś Blachotrapez to:

– 2 nowoczesne fabryki

– własna flota obejmująca ponad sto samochodów ciężarowych i dostawczych,

– sieć sprzedaży z ponad stu punktami handlowymi, w tym dwoma bsługującymi klientów hurtowych ( Zabornia i Sękocin) w Polsce

– Blachotrapez s.r.o. z siedzibą w Tvrdošíne i 37 placówek handlowych

– Blachotrapez s.r.l z siedzibą w Baia Mare.

Opracowano na podstawie materiałow reklamowych firmy Blachotrapez.