germania symetric cena za m2

 

 

Blachodachówka sprzedawana w naszym sklepie internetowym jest jednym z najlepszych produktów służących do pokrycia dachów. Przemawia za nią wiele argumentów, wśród których wymienić należy nie tylko cenę, ale także łatwość montażu, wagę itd.

 

 

 

 

Blachodachówka produkowana jest z dwustronnie ocynkowanych blach stalowych powlekanych powłokami organicznymi, dzięki czemu może dobrze spełniać swą role przez długie lata. Jej trwałość szacuje się na 30 – 50 lat, a gwarancja producenta to zazwyczaj 10-15 lat.

Użycie blachodachówki

Nadaje się idealnie do wszelkich rodzajów budynków o dachach stromych, których kąt pochylenia jest większy niż 9 stopni., Można ją montować zarówno w domach parterowych, jak i w tych z poddaszem. W tym drugim wypadku warto jednak rozważyć dodatkowe wyciszenie, które wytłumi hałas padającego deszczu. Blachodachówka przegrywa bowiem z dachówka tradycyjną jeśli chodzi o dźwiekoszczelność.

Zalety blachodachówki

Podstawową zaletą blachodachówki, oczywiście poza niską ceną, jest jej waga wynosząca od 4 do 6 kg na 1m2, dzięki czemu obciążenie więżby dachowej jest znacznie mniejsze niż dla dachówek ceramicznych, które obciążają dach dziesięciokrotnie bardziej.

Cena blachodachówki

Cena blachodachówki uzależniona jest od wielu czynników. Przy jej zakupie należy wziąć pod uwagę:

  • rodzaj blachy. Może to być np  aluminiom, cynk, stal lub miedź.
  • sposób zabezpieczenia przed środowiskiem. Ważny jest tu rodzaj powłoki (alucynk, poliester, plastizol, PVDF, pural, posypki ceramiczne lub mineralne) jej grubość i ilość pokryć
  • producent.
  • okres oferowanej gwarancji na blachodachówkę.

Kolorystyka i montaż

Blachodachówka góruje nad innymi pokryciami także bogatszą kolorystyką i łatwością montażu. Zazwyczaj układana jest na drewnianym ruszcie zbudowanym z kontrłat i łat o rozstawie 25 lub 40 cm w zależności od modułu blachodachówki (typowy moduł ma wymiary 350-400 mm długości i 1100 mm szerokości). Idealne dopasowanie paneli zapewnia sposób montażu „na rąbek”.

Blachodachówka może być także sprzedawana w arkuszach o różnej długości -przy zakupie prosimy podać potrzebne wymiary.

Innym rodzajem blachodachówki jest blachodachówka samonośna sprzedawana w panelach wąskich – 54,5 x 420 cm. Charakteryzuje się ona wyprofilowaną łatą w jej górnej części, która zastępuje typową łatę drewnianą. Znacznie przyspiesza to montaż.

Poza sama w sobie blachodachówką nasz sklep oferuje także liczne akcesoria – obróbki blacharskie , gąsiory, wkręty, taśmy uszczelniąjące i wiele innych.

Jeżeli nie znajdziecie Państwo tego, czego szukacie, na naszej stronie internetowej to prosimy o kontakt. Nasza oferta jest znacznie szersza!